TPCA
Zpět na seznam

Den otevřených dveří TPCA


  24.05.2015
  Ovčáry - Kolín
  Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o. , http://www.tpca.cz

Po 10 letech opět otevíráme brány TPCA všem, kteří si chtějí prohlédnout továrnu, kde se vyrábí známá trojka od Kolína – Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1. Omezení běžná pro klasické prohlídky TPCA pro Den otevřených dveří neplatí! Vstup je otevřený komukoliv bez omezení věku. Trasa je vhodná i pro osoby s omezenou pohyblivostí. Den otevřených dveří TPCA se uskuteční 24.května od 10 do 17 hodin.

Co Vás čeká?
• Prohlídka továrny
Zhlédnete video, které Vám představí výrobu našich automobilů od A do Z. Prohlednéte si i naše rehabilitační centrum. Po této úvodní části Vás autobus odveze na lisovnu, kde celá výroba automobilu začíná. Tam vystoupíte a pak už bude jenom na Vás, za jak dlouho “naučnou stezku“ skrz TPCA projdete. Kromě lisovny se podíváte i na svařovnu, finální montáž a kontrolu kvality a nahlédnete také do kancelářských prostor.

• Doprovodný program
Na parkovišti před továrnou jsme pro děti připravili oblíbené malování na obličej a skákací hrad, chybět nebudou stánky s občerstvením, dobrotami a místem k posezení. Kromě našich nových modelů si prohlédnete i první generaci trojčat z roku 2005. Vystaveny budou také další vozy z dílny Toyoty, Peugeotu a Citroënu.

Doprava a parkování
Na Den otevřených dveří TPCA je k dispozici 700 parkovacích míst přímo u továrny. Kromě vlastní dopravy můžete po celý den využít i kyvadlovou autobusovou linku z Kolína. Jízdní řád autobusů kyvadlové dopravy najdete na konci textu.

Kam dál?
• Kolínská řepařská drážka
Ke Dni otevřených dveří TPCA se připojila i Kolínská řepařská drážka.
Po prohlídce továrny můžete vyrazit buď po vlastní ose nebo kyvadlovou dopravou na Kolínskou řepařskou drážku. Na drážce pro tento den platí speciální jízdné s 50% slevou pro všechny! Jako bonus na „řepajdě“ nachystali svezení drezínou, která Vás přiblíží od zastávky kyvadlové autobusové dopravy (u hřbitova v Sendražicích) až do hlavní stanice drážky. Pak nastoupíte na starodávný vláček, který Vás zaveze třeba až do nově vzniklé stanice v Býchorech.

• Ekocentrum Horka
PROGRAM V EKOCENTRU HORKA BYL Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠEN!

 

Zazávoďte si na Cyklotour Kolín 2015
Ve stejný den Vás Unikom Kolín (prodejna Peugeot v Průmyslové zóně - hned u kruhového objezdu u Ovčár) zve na dětský sportovní den. Hlavní náplní této akce pro rodiče a děti budou cyklistické závody. Síly v pedálech změří naši nejmenší, ale vypsaná je i soutěž pro mamky a taťky. Přihlášky a další informace najdete zde.

V automobilce TPCA se na Vás těšíme 24.května!