TPCA

Nábor údržbářů


06.05.2020

Do našeho kolínského závodu hledáme nové posily do údržby. Mzda od 35 824 Kč + 2 000 v benefitech každý měsíc. Více na https://tpca.jobs.cz/


TPCA nabírá nově i přímo do kmene


08.06.2018

Nábor do dělnických pozic v TPCA pokračuje a nově se kolínská automobilka rozhodla přijímat zaměstnance i přímo do kmene. Pokud máte zájem o práci u největšího zaměstnavatele kolínského regionu, klikněte ZDE.


Naše trojčata v novém!


02.05.2018

Slavnostním přestřižením pásky byla dnes symbolicky zahájena výroba faceliftovaných vozů druhé generace aut. Více zde.


Automobilku TPCA si prohlédlo šest tisíc lidí


25.05.2015

Více než šest tisíc lidí zavítalo v nedělním slunečném dopoledni prohlédnout si kolínskou automobilku TPCA – Toyota Peugeot Citroën. Na den otevřených dveří, který zde byl uspořádán poprvé po deseti letech, zavítaly nejen rodiny s malými dětmi, ale i hendikepování občané. Unikátní způsob prohlídky v nevýrobní den totiž umožnil vstup i těm, kteří se na běžnou „túru“ po továrně nemohou dostat.
Největší nápor návštěvníků směřoval samozřejmě k samotné výrobě, vždyť jen autobus k lisovně zajížděl celkem devadesátkrát. Zde si příchozí prohlédli proces vzniku automobilů od svitků plechu na lisovně, přes svařovnu plnou automatizovaných robotů až po finální montáž a kontrolu kvality, kde již byly k vidění hotové vozy připravené pro zákazníky. Děti lákal i doprovodný program, kde si mohly vyzkoušet malování na obličej, test manuální zručnosti, ve kterém se poslepu montovaly kabely, zaujal i dospělé. Téměř pětistovka návštěvníků využila k cestě bezplatnou autobusovou linku z Kolína a zpět a jídelna TPCA vydala na devět set řízků se salátem nebo hranolky. Rozdalo se rovněž přes dva tisíce lázeňských oplatek s logem TPCA a výtěžek z dobrovolného příspěvku za tuto cukrovinku – více než osm tisíc korun, poputuje na pomoc lidem postiženým ničivým zemětřesením v Nepálu.

 

Více zde

 


Grantový program zná své letošní vítěze


14.05.2015

Velké hlasování, pečlivé rozhodování grantové komise a napínavé čekání žadatelů je u konce. Včera jsme v divadelním klubu Scapino v Kolíně slavnostně předali symbolické šeky zástupcům projektů, které letos získali podporu z grantového programu TPCA pro Kolínsko 2015. Z 89 žádostí, které nám dorazily, nakonec finanční podporu získalo 13 projektů. Opět jsme rozdělovali tradiční 4 miliony korun. Většina projektů se zaměřuje na podporu a výchovu mladé nastupující generace. Prostředky jsme rozdělili na podporu bezpečného a zdravého Kolínska, zeleného Kolínska a živého Kolínska.

 

A jaké projekty letos přispějí k tomu, aby se Kolínsko stalo lepším místem pro život?


Den otevřených dveří TPCA


30.04.2015

Po 10 letech opět otevíráme brány TPCA všem, kteří si chtějí prohlédnout továrnu, kde se vyrábí známá trojka od Kolína – Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1. Omezení běžná pro klasické prohlídky TPCA pro Den otevřených dveří neplatí! Vstup je otevřený komukoliv bez omezení věku. Trasa je vhodná i pro osoby s omezenou pohyblivostí. Den otevřených dveří TPCA se uskuteční 24.května od 10 do 17 hodin.

 

Co Vás čeká?
• Prohlídka továrny
Zhlédnete video, které Vám představí výrobu našich automobilů od A do Z. Prohlednéte si i naše rehabilitační centrum. Po této úvodní části Vás autobus odveze na lisovnu, kde celá výroba automobilu začíná. Tam vystoupíte a pak už bude jenom na Vás, za jak dlouho “naučnou stezku“ skrz TPCA projdete. Kromě lisovny se podíváte i na svařovnu, finální montáž a kontrolu kvality a nahlédnete také do kancelářských prostor.

 

• Doprovodný program
Na parkovišti před továrnou jsme pro děti připravili oblíbené malování na obličej a skákací hrad, chybět nebudou stánky s občerstvením, dobrotami a místem k posezení. Kromě našich nových modelů si prohlédnete i první generaci trojčat z roku 2005. Vystaveny budou také další vozy z dílny Toyoty, Peugeotu a Citroënu.

 

Doprava a parkování
Na Den otevřených dveří TPCA je k dispozici 700 parkovacích míst přímo u továrny. Kromě vlastní dopravy můžete po celý den využít i kyvadlovou autobusovou linku z Kolína. Jízdní řád autobusů kyvadlové dopravy najdete na konci textu.

 

Kam dál?
• Kolínská řepařská drážka
Ke Dni otevřených dveří TPCA se připojila i Kolínská řepařská drážka.
Po prohlídce továrny můžete vyrazit buď po vlastní ose nebo kyvadlovou dopravou na Kolínskou řepařskou drážku. Na drážce pro tento den platí speciální jízdné s 50% slevou pro všechny! Jako bonus na „řepajdě“ nachystali svezení drezínou, která Vás přiblíží od zastávky kyvadlové autobusové dopravy (u hřbitova v Sendražicích) až do hlavní stanice drážky. Pak nastoupíte na starodávný vláček, který Vás zaveze třeba až do nově vzniklé stanice v Býchorech.

 

• Ekocentrum Horka
PROGRAM V EKOCENTRU HORKA BYL Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠEN!

 

Zazávoďte si na Cyklotour Kolín 2015

Ve stejný den Vás Unikom Kolín (prodejna Peugeot v Průmyslové zóně - hned u kruhového objezdu u Ovčár) zve na dětský sportovní den. Hlavní náplní této akce pro rodiče a děti budou cyklistické závody. Síly v pedálech změří naši nejmenší, ale vypsaná je i soutěž pro mamky a taťky. Přihlášky a další informace najdete zde.

 

V automobilce TPCA se na Vás těšíme 24.května!


V grantovém programu 8865 hlasů!


09.03.2015

V pátek skončilo hlasování, které nám pomůže rozhodnout, jaké projekty si letos mezi sebe rozdělí částku 4 000 000 Kč z grantového programu TPCA pro Kolínsko. Celkem přišlo na podporu projektů přes 8 865 hlasů! Nyní dáme dohromady "hlas lidu" a odborné poroty a v půlce května už všichni budeme vědět, které projekty letos v grantovém programu uspěly. Během tohoto týdne také vylosujeme 10 hlasujících, kteří od nás dostanou malý dárek.

Výsledky hlasování najdete zde.


Hlasujte pro nejlepší projekty GP!


23.02.2015

V listopadu 2014 jsme už po desáté odstartovali grantový program TPCA pro Kolínsko a podesáté také budeme rozdělovat 4 miliony korun mezi obecně prospěšné projekty. Letos nám s výběrem projektů pomůžete právě vy! Částku čtyři miliony si tento rok mezi sebou rozdělí projekty, které nejen uspějí u odborné komise, ale zároveň budou mít úspěch u široké veřejnosti.
Můžete podpořit až tři projekty, které vás osloví. Aby bylo hlasování zajímavější, vylosujeme po jeho ukončení z řad hlasujících 10 šťastlivců, kteří od nás dostanou malou odměnu. Hlasovat můžete do 6.března. Hlasujte zde!


V grantovém programu 89 žádostí


09.02.2015

Do grantového programu TPCA pro Kolínsko nám letos na podporu obecně prospěšných projektů dorazilo celkem 89 žádostí. Zájem byl opravdu veliký, oproti minulému roku se přihlásilo o 25 žadatelů více. Nejvíce žádostí (48) spadá do prioritní oblasti Pro živé Kolínsko, kam patří projekty oživování veřejného prostoru, sportovního a kulturního vyžití v regionu. 23 žádostí zlepšuje bezpečnost a zdraví obyvatel Kolínska a 18 projektů se věnuje ochraně životního prostředí. Když sečteme o kolik neziskovky žádají, dostáváme se na 28 milionů korun.

Momentálně probíhá výběr nejlepších projektů. Jak už víme z minulých let, rozhodování není nikdy jednoduché, a proto jsme se letos rozhodli, že nebudeme na výběr projektů sami. Na našem webu jsme připravili internetové hlasování, kde nám od 23. února do 6. března pomůžete vybrat ty projekty, které letos podpoříme celkovou částkou 4 miliony korun.


Brány TPCA znovu otevřeny veřejnosti!


29.01.2015

Na konci ledna jsme po dvou letech opět otevřeli brány naší automobilky všem, kteří chtějí na vlastní oči vidět, jak se vyrábí auto. Vypravit se k nám mohou školní kolektivy i široká veřejnost. Pro návštěvníky jsme připravili řadu novinek – online rezervační systém, nová videa, která návštěvníci uvidí před vlastní prohlídkou výrobních hal a …sběratelé tradičních turistických razítek pozor! Už i z TPCA si můžete odnést kulatou inkoustovou vzpomínku na Vaši návštěvu v TPCA. A abychom vzbudili zájem o výrobu aut a techniku vůbec i u nemladší generace, snížili jsme hranici pro vstup dětí v doprovodu rodičů na 6 let.

Přijďte k nám, jako už téměř 100 tisíc návštěvníků, a my Vás provedeme po stopách výroby Toyoty AYGO, Peugeotu 108 a Citroënu C1.
Těšíme se na Vás!


98 962 Kč z Vánoční sbírky TPCA


11.12.2014

49 481 Kč Kč, takovou sumičku mezi sebou vybrali naši zaměstnanci ve Vánoční sbírce a vedení TPCA rozhodlo tento obnos zdvojnásobit. Zítra tedy vyrážíme s částkou 98 962 Kč na charitativní dražbu do kutnohorského GASKu všechno utratit. Výtěž z dražby půjde na podporu občanského sdružení Život 90 ve Zruči nad Sázavou, které pečuje o seniory. Dražba probíhá v rámci projektu Umění spojení.


Grantový program odstartován!


06.11.2014

A je to tu! Grantový program TPCA pro Kolínsko právě dnes otevřel své brány všem, kteří mají v následujícím období v plánu "spáchat" nějaké to dobro. Nový ročník s sebou přináší i spoustu novinek…Rozšířili jsme oblasti, ve kterých chceme pomáhat a nově nám budete moci pomoc s výběrem projektů i vy - v hlasování na našich webových stránkách! Všechny důležité informace se dozvíte na webu TPCA pro Kolínsko.


TPCA Beat festival: 54210 Kč na zkušebnu


18.09.2014

Už po sedmé se letos sešli příznivci dobré muziky na kolínském Kmochově ostrově, aby si poslechli začínající regionální kapely i ostřílené matadory z hudební branže, na TPCA Beat festivalu. Stejně jako předešlé roky i letos věnujeme výtěžek z akce na podporu mladých talentů. Celkem se podařilo shromáždit 54 210 Kč! Ty pomohou v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Kolárka, kde poslouží k dovybavení veřejné hudební zkušebny. Muzikanti, kteří studio využívají, se tak mohou těšit na nový nahrávací systém.


Zdravé stromy pro zítřek


02.09.2014

Kouřimské náměstí i tamější Muzeum lidových staveb ožijí na začátku září při Dnech evropského kulturního dědictví. Své si tu najdou zástupci všech věkových kategorií. Připraven je bohatý kulturní program, prohlídka lidových staveb a také představení projektu „Zdravé stromy pro zítřek“, který jsme loni podpořili z našeho grantového programu. V roce 2013 byly dominanty města, vzrostlé stromy na kouřimském náměstí, téměř odsouzeny k pokácení, ale žáci místní základní školy Miloše Šolleho navrhli, aby se stromy ošetřily a jejich stín a zeleň zůstaly zachovány i pro budoucí generace. Zástupci školy sepsali žádost a v červnu minulého roku bylo rozhodnuto, že zelení velikáni nepadnou, ale budou ošetřeni. Podařilo se tak zachránit stromy, které na náměstí rostly a sílily celá desetiletí a díky dětem tomu tak bude i další léta.


7. ročník TPCA Beat festivalu


02.07.2014

I letos rozezní Kmochův ostrov svými tóny TPCA Beat festival. Přípravy na 7. ročník jsou v plném proudu. Tento rok se o přízeň diváků a odborné poroty popere 8 regionálních kapel. Začínající hudebníky doplní známé tváře ze skupin EDDIE STOILOW, ARAKAIN, KABÁT TRIBUTE REVIVAL, INTERPRET NEZNÁMÝ, či vítěz posledního ročníku skupina NATŘIJE. Výtěžek ze symbolického vstupného, které činí 30 Kč, a z prodeje tradičních „bíťákových“ triček, věnujeme na vybavení veřejné zkušebny pro regionální hudebníky. Novinky a aktuality k letošnímu ročníku najdete na festivalovém webu a facebooku.


Nabíráme nové zaměstnance


16.05.2014

Nejen úspěšné zahájení výroby nových modelů je pro nás nyní velkou prioritou. Abychom dokázali vyrobit naše nové krasavce v požadovaném počtu a prvotřídní kvalitě, nabíráme nové zaměstnance do výroby. Veškeré informace se dozvíte na našich kariérních stránkách.


Hlasujte pro nás v soutěži!


28.04.2014

Kromě výroby nových modelů je nyní v TPCA velkou prioritou i nábor zaměstnanců. Už od začátku minulého roku, kdy jsme nábor nových 1500 pracovníků zahájili, je pro nás velmi důležité, aby z továrny nově příchozí kolegové záhy neodcházeli a naopak se stali nedílnou součástí našeho týmu. Pro snížení fluktuace nových pracovníků jsme vymysleli projekt, díky kterému už se nám mnohé podařilo. Proto jsme ho přihlásili do soutěže o nejlepší HR projekt roku 2013. Podívejte se, co jsme u nás vymysleli a hlavně…nezapomeňte pro nás hlasovat!


Obrázky nových modelů


25.02.2014

Na jaře nás v TPCA čeká velká změna - chystáme výrobu nových modelů. Zákazníci se na naše novinky mohou těšit už v létě. Na první ochutnávku nových krasavců se vydejte do naší  fotogalerie.


Nový Peugeot 108


14.02.2014

Ode dneška máme k dispozici obrázky nového Peugeotu 108, který budeme v naší továrně vyrábět. Podívejte se na nástupce Peugeotu 107 v naší fotogalerii. Další snímky našeho nového krasavce budeme postupně doplňovat. Porobnější informace se o novém modelu dozvíte v tiskové zprávě.


Nábor nových pracovníků pokračuje


20.01.2014

V TPCA stále přijímáme nové pracovníky na pozici operátor výroby. Nábor pro nás zajišťují pracovní agentury Grafton Recruitment, Manpower a nově také Randstad a Ascari, kam mohou případní zájemci směřovat veškeré své dotazy. Další informace o továrně a o práci v TPCA najdete na našich webových stránkách.