TPCA
Zpět na seznam

Přijďte na TPCA Beat festival a pomozte Viktorce na nohy


25.07.2018

Již tuto sobotu se příznivci dobré muziky sejdou na jedné z největších kulturních akcí regionu. Úderem 13. hodiny se otevře areál Kmochova ostrova, aby o hodinu později odstartoval 11. ročník TPCA Beat festivalu.

Slovenští No Name, nestárnoucí Žlutý pes s Ondřejem Hejmou, kutnohorský písničkář Pekař a legendární rocková partička Abraxas – to jsou hlavní hvězdy sobotního festivalu pod širým nebem. A samozřejmě nemůže chybět ani soutěž regionálních kapel o 50 tisíc korun na natočení vlastního alba, o jejímž vítězi rozhodnou svým hlasováním návštěvníci festivalu. Pětice soutěžních kapel Šťávník PX7, Sendwitch, Souvrať, Big S a L.O.S se utká o přízeň diváků. Nebude chybět ani vítěz loňského ročníku Prasákův Gauč.
Také letos putuje výtěžek z festivalu na charitativní účely. „Vstupné je jako vždy symbolické – 30 Kč a veškeré peníze, které se nám takto podaří shromáždit včetně výtěžku z prodeje festivalových upomínkových předmětů, věnujeme rodině handicapované Viktorky z Kolína na speciální léčbu. Viktorka prodělala dětskou mozkovou obrnu a jsme rádi, že můžeme pomoci jejím rodičům s nákladnou léčbou, která jí jak věříme, pomůže postavit se na vlastní nohy,“ říká mluvčí automobilky TPCA Marek Hovorka.
Kromě hudebních vystoupení bude připravena celá řada atrakcí pro návštěvníky a také další hudební „stage“, na níž se budou až do jedné hodiny ranní střídat DJ´s z Kolína a okolí.