TPCA
Zpět na seznam

TPCA Beat festival vyhráli Big S, Viktorce pomůže přes 120 tisíc


29.07.2018

Kolín, 29. července 2018 – V noci na neděli dozněly poslední tóny úspěšného 11. ročníku TPCA Beat festivalu, který vyhráli Big S. Na léčbu handicapované Viktorky poputuje přes 120.000 Kč.
Slunečné počasí přilákalo na Kmochův ostrov více než 5800 lidí, kteří si celé sobotní odpoledne a noc užívali mix skvělé muziky hvězd hudebního nebe namíchané s talentovanými seskupeními z regionu. Na začátku diváky rozparádili legendární rockeři Abraxas se svými hity Karel drogy nebere nebo Nekonečné boogie, aby se po soutěži regionálních kapel objevil na pódiu kutnohorský písničkář Pekař. Jeho Bůh a další „pecky“ potěšily zejména ženskou část publika. Hlavní hvězdy festivalu pak roztančily staré i mladé – nejdříve nestárnoucí legenda Žlutý pes s Ondřejem Hejmou a nakonec slovenští No Name.
V soutěži regionálních kapel o 50 tisíc korun na natočení vlastního alba zvítězila u diváků čáslavská partička Big S, která dostala v SMSkovém hlasování celkem 612 hlasů.
Charitativní rozměr festivalu pak podtrhlo předání výtěžku ze vstupného a prodeje festivalových předmětů rodičům pětileté Viktorky. Ta prodělala dětskou mozkovou obrnu a výtěžek pomůže jejím rodičům zaplatit speciální léčbu, která by jí mohla pomoci postavit se na vlastní nohy. Celkem se vybralo na vstupném přes 70 tisíc korun a další tisíce poputují k Viktorce z prodeje festivalových předmětů. Navíc se TPCA rozhodla léčbu statečné holčičky podpořit dalšími 50 tisíci korun z vlastního rozpočtu.