TPCA
Zpět na seznam

Technika nás baví


  Vzdělávání
  Kolín
  6. základní škola Kolín a SPŠS Kolín

Poslední dobou se stále častěji mluví o potřebě podpory technického vzdělávání a vytváření vztahu k technickým oborům už od útlého věku. Absolventi humanitních oborů nenalézají uplatnění na pracovním trhu, firmy pláčou po technicky zaměřených odbornících. A právě na tuto situaci reaguje projekt podaný 6. ZŠ Kolín společně se Střední průmyslovou školou strojírenskou Kolín.

 

Z grantu vybudují technické centrum, kde se žáci během výuky hravou formou nejen seznámí s navrhování a konstruováním, ale také využijí centrum k praktické výuce hodin fyziky a pracovní výchovy. Že technika není nuda, zjistí kutilové a malí šikulové nejen v odpoledních kroužcích, ale i během pobytu v družině. Centrum založené na stavebnicích Merkur, nabízející možnosti od základních ministavebnic, přes eletro-obvody až po robotiku a CNC stroje, bude zpřístupněno všem bez rozdílu věku.

 

Část grantu bude použita na vybavení učebny Průmyslového designu na Střední průmyslové škole strojírenské. Vybavení učebny v podobě 3D tiskárny, 3D scanneru, vyřezávacího plotteru nebo vysokorychlostního kamerového systému, ukáže žákům moderní trendy konstruování a připraví je tak lépe na budoucí povolání nebo ke studiu na vysokých školách.