TPCA
Zpět na seznam

Z kopce běž, do sítě řež


  Sport
  Kolín
  TJ Sokol Kolín atletika

Pro mládež do věku staršího žactva se kolínští atleti rozhodli vybudovat vrhačské centrum. Jedná se o vrhačský kruh s ochrannou sítí kolem, odkud se ovšem nevrhá na dopadovou plochu, ale do tréninkové sítě. Nové centrum na atletickém stadionu vybudované díky naší podpoře z grantového programu 2016 pomáhá výrazně odlehčit hlavní vrhačské sekci, která potřebuje více prostoru pro tréninky. Tím pádem se malí atleti mohou do toho sektoru dostat. Do doby vybudování nového centra se jim to dařilo jen zřídka, protože sektor byl stále vytížený a děti měly možnost využít ho vlastně jen dopoledne, kdy jsou většinou ve škole, nebo pozdě večer, kdy už to pro tuto věkovou skupinu nebylo vhodné.
Díky vrhačskému centru si nově mohou trénovat techniku takřka kdykoli. Centrum není koncipované přímo na světové výkony, ovšem kdo ví, jednou díky němu možná vyrostou další špičkoví sportovci včetně olympioniků. Oddíl má v současné době přes 500 členů od přípravky až po dospělé, kteří závodí v družstvech, jež se řadí mezi nejlepší v republice. Může se pyšnit hned několika vynikajícími závodníky, mezi které patří také olympionička Kateřina Šafránková.
Z našeho grantu hodlají atleti vybudovat ještě na ploše starého oválu pro všechny výkonnostní i věkové kategorie základní nakloněnou rovinu, která rozvíjí speciální běžecké a sprinterské dovednosti. Jako návazný projekt mají v plánu pokrýt ji tartanem.
Podpora kolínské atletiky ve výstavbě vrhačského centra není z naší strany první. Například v grantovém programu 2015 jsme atletům pomohli dovybavit se náčiním a pomůckami za 300 000 korun.