TPCA
Zpět na seznam

TPCA bude ve svém kolínském závodě vyrábět pro Toyotu model Yaris


14.01.2020

TPCA bude ve svém kolínském závodě vyrábět pro Toyotu model Yaris

 

Výroba Yarisu bude probíhat souběžně s výrobou modelu Aygo
Vyrábět se budou vozy s benzínovým a hybridním pohonem
Harmonogram a objem výroby budou oznámeny později


Ovčáry, 14. ledna 2020 – Automobilka TPCA dnes oznámila, že v budoucnu plánuje ke stávající výrobě přidat i výrobu modelu Toyota Yaris. Načasování výroby nového modelu, objem investic a předpokládaný objem výroby budou oznámeny později.

Uvedení druhého modelu Toyoty bude pro český závod znamenat posílení stability výroby i zaměstnanosti. Toyota Yaris bude však nadále vyráběn i ve svém původním „mateřském“ závodu ve Francii – Toyota Motor Manufacturing France (TMMF).

„S tímto modelem přicházejí do TPCA nové technologie, včetně nové modulární platformy TNGA (Toyota New Global Architecture) a hybridní technologie. Zároveň tím navýšíme výrobu vozů Toyota v kolínském závodu,“ uvedl Johan van Zyl, prezident a výkonný ředitel TME (Toyota Motor Europe).

TPCA je společný podnik skupiny PSA a Toyoty. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. V listopadu 2018 oznámily obě mateřské společnosti, že Toyota od 1. ledna 2021 podnik plně převezme, bude však i po tomto datu pokračovat ve výrobě vozidel všech tří značek.

„Uvedení Yarisu a vůbec poprvé i hybridní technologie do naší výroby pro Toyotu je radostná zpráva pro náš závod i pro všechny naše zaměstnance,“ říká Koreatsu Aoki, prezident TPCA. „Těšíme se na nové vzrušující příležitosti, které před námi stojí.“

 

 

 

 

Anotace pro redaktory:

TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor Corporation a PSA Group. Výroba v závodě postaveném v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005.

 

V TPCA pracuje v současnosti 2 400 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, v roce 2019 činila 42.200 Kč.V současné době vyrábí modely Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1, městské vozy vyznačující se spolehlivostí a nízkou spotřebou  a emisemi. V roce 2019 společnost dodala svým zákazníkům 210 121 vozů.

 

TPCA používá nejekologičtější dostupné technologie, což potvrdila i certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou automobilka obdržela společně s certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004.Rozvoj Kolínska v uplynulých deseti letech ovlivnila nejen vytvořením tisíců pracovních míst, ale aktivní je i v podpoře dobročinných projektů. Finančně podpořila více než 900 projektů v celkové částce přesahující 130 milionů korun.

 

 

Kontakt pro media:

Tomáš Paroubek

Corporate Affairs / PR Manager

Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.

Průmyslová zóna Ovčáry, 280 02 Kolín, Czech Republic
+420 736 526 605 (gsm)
tomas.paroubek@tpca.cz
www.tpca.cz